جستجوی
پیشرفته
 1. خانه
 2. روش های لاغری با دستگاه: کدام دستگاه ها مناسب تر هستند؟
روش های لاغری با دستگاه: کدام دستگاه ها مناسب تر هستند؟

روش های لاغری با دستگاه: کدام دستگاه ها مناسب تر هستند؟

روش های لاغری با دستگاه

جراحی های تهاجمی رایج؛ برای از بین بردن چربی بدن، عملیات بسیار سنگین با زمان بهبودی طولانی است. خوشبختانه امروزه روش های غیرتهاجمی و کم تهاجمی بدون نیاز به جراحی و بیهوشی جایگزین روش های قدیمی شده است. در این روش ها از دستگاه لاغری موضعی برای از بین بردن چربی هایی که با ورزش و رژیم غذایی از بین نمی روند استفاده می شود. بهترین دستگاه لاغری دستگاهی است که سلول های چربی اضافی بدن را در یک دوره معین از درمان و به تدریج از بین می برد.

 

لاغری موضعی با دستگاه چگونه کار می کند؟

لاغری موضعی با دستگاه یکی از موثرترین روش های کاهش وزن است. در این روش غیر تهاجمی، امواج مایکروویو تولید شده توسط دستگاه های لاغری مانند دستگاه اوندا به صورت اختصاصی و متمرکز بر روی سلول های چربی بوده و چربی های موضعی را به صورت کاملا ایمن کاهش می دهند.

 

کاندیدای مناسب برای کاهش وزن با دستگاه کیست؟

تجمع سلول های چربی در قسمت هایی از بدن مانند شکم، باسن، چانه، بازوها، ران ها، باسن و … را چاقی موضعی می گویند. این چربی های انباشته شده حتی در برابر ورزش و رژیم غذایی مناسب نیز بسیار مقاوم هستند. بنابراین افرادی که می خواهند این نوع چربی را در بدن از بین ببرند، کاندیدای اصلی کاهش وزن سریع با دستگاه هستند.

 

کدام روش لاغری با دستگاه بهتر است؟

متخصصان با بررسی وضعیت جسمانی افراد، میزان چربی موضعی و سلولیت، دستگاه مناسب را برای درمان انتخاب می کنند. لاغری با دستگاه می تواند سلولیت را بهبود بخشد و در عین حال شکل دلخواه را ایجاد کند.

 

چگونه با دستگاه لاغر شویم؟

مکانیزم دستگاه های لاغری به حدی پیشرفت کرده است که می توانند با استفاده از روش های مختلف مانند گرما، انجماد، امواج اولتراسوند، ارتعاش و… بافت چربی را کاهش دهند. بافت چربی از نظر ناحیه بدن به دو دسته برگشت پذیر و غیر قابل برگشت تقسیم می شود.

عملکرد لاغری دستگاه به گونه ای است که بافت چربی را تا حد امکان غیر قابل برگشت می کند. به طوری که سلول های چربی وارد متابولیسم بدن شده و به انرژی تبدیل می شوند. در این صورت دیگر سلول های چربی برای رشد مجدد وجود نخواهد داشت.

 

 

کدام دستگاه ها برای لاغری مناسب تر هستند؟

 

کدام دستگاه ها برای لاغری مناسب تر هستند؟

 

کاربردهای دستگاه اوندا

دستگاه اوندا ساخت دکا ایتالیا می باشد. این دستگاه علاوه بر اینکه برای لاغری و پیکرتراشی بسیار موثر است، همچنین برای سایر درمان های زیبایی غیر تهاجمی نیز استفاده می شود. متخصصان از دستگاه اوندا برای درمان سلولیت یا پوست پرتقال حتی در پیشرفته ترین شکل آن و همچنین برای درمان پوست شل و سفت استفاده می کنند. امروزه دستگاه اوندا به عنوان بهترین دستگاه لاغری دنیا شناخته می شود. بسته به تشخیص پزشک معالج تعداد مراجعات بین 4 تا 5 جلسه متغیر است.

 

لاغری صورت با دستگاه اوندا: از آنجایی که دستگاه اوندا به طور خاص سلول های چربی را با ویژگی بالا هدف قرار می دهد، در نواحی حساس مانند چربی صورت بسیار ایمن عمل می کند.

 

لاغری شکم با دستگاه اوندا: امواج خنک به کار رفته در دستگاه اوندا عمیقا به لایه های بافتی بدن نفوذ می کند و به همین دلیل بهترین دستگاه لاغری موضعی در ناحیه شکم و پهلو می باشد.

 

ویژگی های دستگاه لاغری اوندا

 • استفاده از هندپیس های هوشمند: دارای 2 هندپیس مختلف در عمق و عملکرد است که در قسمت های مختلف بدن استفاده می شود.
 • سه اثر مهم دارد: چربی سوزی، استحکام پوست و رفع سلولیت
 • استفاده از امواج مایکروویو مخصوص به نام Cool View
 • امواج عمیق و هدفمند هستند و به پوست و بافت های اطراف آسیب نمی رسانند.
 • 80 درصد امواج ساطع شده به چربی نفوذ می کند و 20 درصد باقی مانده توسط سیستم خنک کننده دستگاه از بین می رود.
 • دستگاهی برای چندین درمان زیبایی
 • دارای سیستم خنک کننده تماس با پوست
 • آسان برای استفاده با نرم افزار ساده برای اپراتور
 • بهترین دستگاه برای لاغری شکم، پهلو و چانه

 

مزایای دستگاه لاغری چیست؟

دستگاه های موجود در کلینیک های تخصصی با استفاده از فناوری های پیشرفته به صورت حداقل تهاجمی و غیرتهاجمی عمل می کنند و در سریع ترین زمان با تعداد جلسات کم و بدون عارضه با رفع تجمع سلول های چربی انباشته شده باعث لاغری موضعی دائمی بیمار می شوند.

 

مزایای دستگاه لاغری اوندا

 • برنده جوایز زیبایی 2018، Beaity Traphy و Anti Aging 2018
 • استفاده از آخرین تکنولوژی روز دنیا: تکنیک Cool View
 • هیچ گونه مواد مصرفی در این دستگاه استفاده نمی شود
 • بهترین دستگاه لاغری برای کاهش سایز
 • تیتیناسیون (تولید کلاژن) بدون عوارض جانبی
 • قوی ترین دستگاه لاغری غیر تهاجمی
 • دارای هندپیس های هوشمند مخصوص
 • درمان سریع در تعداد جلسات کم
 • روش ایمن و غیر تهاجمی
 • درمان بدون درد و عوارض
 • خنک کننده داخلی قوی دارد
 • مورد تایید FDA
 • افتادگی پوست را از بین می برد
 • رفع سلولیت

 

آیا کاهش وزن با دستگاه لاغری دائمی است؟

نکته مهم بعد از کاهش وزن این است که سبک زندگی خود را تغییر دهید. تغییرات سبک زندگی شامل ورزش، رژیم غذایی و تغذیه سالم است. بنابراین حتی افرادی که با استفاده از بهترین دستگاه لاغری به وزن دلخواه خود می رسند باید دو اصل ورزش و تغذیه سالم را رعایت کنند تا درمان موضعی لاغری اثر ماندگاری داشته باشد.

 

دستگاه کویتیشن بهترین دستگاه لاغری موضعی است

کاویتاسیون یک روش جدید و غیر جراحی برای از بین بردن چربی های اضافی بدن است. این تغییر اساسی در اروپا طراحی شده است و نیازی به جراحی، بیهوشی، بستری شدن در بیمارستان و بهبودی ندارد. دستگاه کویتیشن لاغری با امواج اولتراسوند کار می کند.

امواج اولتراسونیک (نوعی موج صوتی) با فرکانس بسیار بالا با مولکول های آب بینابینی حباب های ریزی در اطراف سلول های چربی تشکیل می شود. این حباب ها که به شدت تحت تاثیر امواج اولتراسوند قرار می گیرند ارتعاش و فوران می کنند و در اثر برخورد این حباب ها با دیواره سلول های چربی و ترکیدن آنها باعث پارگی دیواره سلول های چربی و آزادسازی چربی داخل سلولی (تری گلیسیرید) می شوند و آب به داخل سلول نشت می کند. در واقع مقاربت با شکستن سلول های چربی و حل کردن چربی های به دام افتاده این سلول ها را از بین می برد.

آب داخل سلولی توسط سیستم لنفاوی تخلیه شده و توسط کلیه ها به شکل ادرار دفع می شود. به همین دلیل است که تکرر ادرار یک یا دو روز پس از مقاربت افزایش می یابد. تغییر رنگ و بوی ادرار در برخی از بیماران چاق نیز مشاهده شده است. بنابراین همیشه توصیه می شود در همان جلسه و روز بعد از جلسه آب فراوان بنوشید. چربی درون سلولی (تری گلیسیرید) آزاد شده توسط انعقاد توسط آنزیم ها به گلیسرول و اسیدهای چرب آزاد تجزیه می شود. گلیسرول یک چربی محلول در آب است که پس از انعقاد وارد جریان خون می شود و هر سلولی که نیاز به انرژی داشته باشد آن را از خون دریافت کرده و برای متابولیسم استفاده می کند.

اسیدهای چرب (نامحلول در آب) توسط سیستم لنفاوی به کبد منتقل شده و در آنجا به مولکول های دیگر تبدیل می شوند و مانند گلیسرول در سلول ها متابولیزه خواهند شد. در هر جلسه مقاربتی تعدادی از سلول های چربی از بین می روند و چون تکثیر این سلول ها غیرممکن است، درمان مقاربتی دائمی خواهد بود. در واقع بدون جراحی و کاملا ایمن توانسته ایم سلول های چربی را با کمک کویتیشن از بین ببریم. با توجه به قدرت بالای این تکنیک، کاهش سایز در هر جلسه قابل توجه، چشمگیر و ماندگار است. اثر انعقاد در بافت چربی تا 3 ماه ادامه دارد.

 

دستگاه Cavitation:

دستگاه Cavitation انرژی را به صورت غیرمتمرکز از طریق پوست به بدن منتقل می کند. در این روش پوست و چربی ها به همان میزان تابش می شوند که مربوط به شکل قبلی دستگاه های اولتراسوند بود، در این روش باید با افزایش دما محیط را برای جذب اولتراسوند آماده کرد.

دستگاه Cavitation که برای از بین بردن سلول های چربی استفاده می شود، از فناوری متمرکز غیرحرارتی استفاده می کند و امواج اولتراسوند را به صورت پالسی و پیوسته ارسال کرده تا حداکثر شدت و فشار را در بافت ایجاد کند. این جریان به طور کاملا انتخابی سلول های چربی را بدون آسیب رساندن به پوست، رگ های خونی، رشته های عصبی از بین می برد. سلول های چربی در طول درمان از بین می روند و تری گلیسیرید و بقایای سلولی توسط سیستم متابولیک بدن دفع می شوند.

در دستگاه هایی با فرکانس و شدت مشابه، ساختار غیر استاندارد پروب و هندپیس می تواند با تمرکز انرژی در عمق نامناسب، آسیب جدی به شریان ها و اعصاب وارد کند.

با توجه به اینکه سیستم های کاویتاسیون از امواج غیر گرمای متمرکز در درمان چربی بدن استفاده می کنند، لازم است به طور مختصر تفاوت های ساختاری آن بررسی شود.

 

تفاوت بین دستگاه های لاغری کویتیشن و هایفو:

در دستگاه کاویتاسیون به دلیل غلظت ناکافی در موقعیت مورد نظر تنها می توانیم حباب های خلاء در بافت چربی و اطراف آن ایجاد کنیم. سیستم کاویتاسیون، همیشه به کمک مکانیکی برای از بین بردن سلول های چربی و آزادسازی تری گلیسیرید نیاز است. در این سیستم ها پس از کاویتاسیون یا کویتیشن در سلول های چربی توسط دستگاه های اولتراسوند به دلیل عدم تمرکز در تخریب چربی، نیاز به ماساژ و وکیوم یا ویبره برای حرکت حباب های خلاء کاملا احساس می شود. به نظر می رسد تعداد زیادی از پزشکان به دلیل رعایت نکردن آخرین مرحله کاویتاسیون یعنی ماساژ یا وکیوم یا ویبره از این فناوری ناراضی هستند.

در صورتی که سیر و روند پیشنهادی سازنده دستگاه در حفره ها به خوبی رعایت شود، در هر جلسه بین 0.5 تا 2 سانتی متر سایز را کاهش می دهیم، اما آنچه مربوط به دستگاه هایفو است، حذف فرآیند بعد از کاویتاسیون است.

در هایفو لاغری به دلیل غلظت دقیق در بافت چربی، این دستگاه قادر است 70-80 درصد چربی های مورد نظر خود را از بین ببرد.  دستگاه هایفو با توجه به تمرکز انرژی بر روی بافت مورد نظر می توان انتظار داشت که در این دستگاه ها بدون انجام هیچ گونه ماساژ و وکیوم به مدت طولانی می توان به همان نتیجه ای فراتر از دستگاه های کاویتاسیون دست یافت.

دستگاه هایفو لاغری نسل جدیدی از دستگاه های مبتنی بر سونوگرافی هستند که توانسته اند توجه بسیاری از پزشکان و بیماران را به خود جلب کنند. به دلیل تمرکز انرژی بر روی بافت هدف، عوارض این دستگاه ها نسبت به کاویتاسیون به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. در این نوع دستگاه انتظار کاهش سایز 3 تا 5 سانتی متری در ناحیه مورد نظر در هر جلسه را داریم. در واقع دستگاه هایفو یک مرحله از دستگاه های کاویتاسیون را حل کرده است. بنابراین به طور قطع می توان گفت که هایفو لاغری نسل جدید دستگاه ها هستند.

 

لاغری موضعی شکم و پهلو با دستگاه کرایولیپولیز چیست؟

لاغری موضعی شکم و پهلو با کرایولیپولیز یک روش غیر جراحی برای برداشتن چربی های موضعی بدن است. با وجود عوارض جانبی جراحی لاغری، کرایولیپولیز کم خطر روش خوبی برای حذف چربی به صورت غیرتهاجمی است. این روش با سرد کردن و انجماد چربی ها عمل می کند که در نهایت باعث از بین رفتن چربی بدن و کاهش وزن می شود. البته این دستگاه برای لاغری موضعی عوارضی نیز ایجاد می کند که از جمله آن می توان به احساس درد در ناحیه درمان اشاره کرد که بلافاصله شروع شده و تا دو روز آینده ادامه خواهد داشت. یکی دیگر از عوارض این روش سرمازدگی و تورم است.

 

لاغری شکم و پهلو با دستگاه RF چیست؟

یکی از روش های لاغری شکم و باسن استفاده از دستگاه RF است که مانند سایر روش ها روشی غیرتهاجمی برای از بین بردن چربی استفاده می شود. این روش غیر تهاجمی امولسیون چربی، حذف چربی و رفع سلولیت انجام می شود. در جراحی لیپوساکشن که با استفاده از تیغ انجام می شود، عوارض زیادی وجود دارد، اما در استفاده از روش RF، اثرات به جا مانده در قرمزی پوست و تورم و فرورفتگی پوست خلاصه می شود. در روش از امواج اولتراسونیک استفاده می شود و هیچ گونه زخم و برشی روی بدن ایجاد نمی کند. همچنین زمان انجام عمل کوتاه است. نتایج درمان بلافاصله پس از جلسات درمانی قابل مشاهده است.

اما نکته بسیار مهم در این روش این است که این روش غیر قابل پیش بینی بوده و در برخی افراد پاسخگو نخواهد بود.

 

لاغری موضعی شکم با دستگاه ویبرو چیست؟

تکنیک های ارتعاش و ویبرو در کاهش وزن و حذف چربی موضعی مفید هستند. بهترین راه برای از بین بردن چربی، ورزش و انجام فعالیت های صحیح است، اما در دراز مدت جواب می دهد. درد و سفتی نیز با افزایش اسید لاکتیک در عضلات رخ می دهد. اما لاغری موضعی شکم با دستگاه ویبره و تمرین با آن، اسید لاکتیک عضلات را تجزیه می کند. بنابراین نتیجه در زمان کوتاه تری به دست می آید. استفاده از دستگاه ویبرو به مرور زمان نتیجه مطلوب حاصل می شود و انگیزه بهبود نتیجه خواهید داشت.

یکی از مزایای استفاده از این دستگاه ها افزایش سطح سروتونین در بدن است. سروتونین یک ماده شیمیایی است که در مغز تولید و ترشح می شود و باعث ایجاد احساسات، سلامتی و شادی خواهد شد. بنابراین با استفاده بیشتر از این دستگاه ها، مغز شما مقدار بیشتری از این هورمون را تولید می کند، اما با توجه به مزایای قابل توجه این دستگاه، یکی از معایب این دستگاه لاغری موقت آن خواهد بود. به گونه ای که در اثر ضربه و لرزش سلول های پوست، چروک شده و سلول های چربی از بین می روند و بنابراین این لاغری کاملا موقت خواهد بود.

 

لاغری موضعی با استفاده از دستگاه Ems

یکی از روش های لاغری موضعی Ems می باشد که بسیار موثر است و همین امر باعث سر و صدای زیادی در زمینه تناسب اندام شده است؛ این روش که به معنای تحریک الکتریکی عضله است، بیشتر توسط پالس هایی که الکترود را به عضله می برند تحریک می شود. در واقع این روش ورزش محسوب نمی شود و نسبت به سایر روش های ورزشی و غیرورزشی تناسب اندام هزینه های بیشتری را به دنبال دارد. دستگاه Lansgo یکی از برندهای مطرح در این زمینه می باشد که ساخت کشور آلمان بوده و تنها دستگاهی در بین Ems می باشد که دارای تمامی گواهینامه های پزشکی ISO می باشد. البته این دستگاه معایبی نیز دارد که از مهمترین آنها می توان به فرسودگی ناشی از سوخت کالری بالا اشاره کرد که برای رسیدن به فرم ایده آل باید در کمترین زمان و بدون عوارض آن را تحمل کرد.

 

آیا از روش لیپولیز اطلاع دارید؟

لیپولیز یکی از جدیدترین روش ها برای کاهش چربی بدن است. در این روش که با استفاده از لیزر انجام می شود، حذف چربی به سرعت انجام شده و پوست اطراف بدن سفت می شود. این روش باید توسط پزشک در مطب انجام شود اما نیازی به بیهوشی ندارد. لیپولیز برای برداشتن چربی از قسمت هایی از بدن مانند چانه، ران ها، لب ها، پاها، بازوها، پشت گردن و صورت انجام می شود. از عوارض این دستگاه می توان به کبودی خفیف آن اشاره کرد و این موضوع در صورت عدم رسیدگی مناسب در معرض عفونت و زخم قرار می گیرد.

 

دیگر دستگاه های لاغری موضعی

دستگاه لاغری لیپوسونیک

دستگاه لیپوسونیک غیر تهاجمی یکی از قدرتمندترین سیستم های لاغری دنیا در یک جلسه می باشد. اما به دلیل استفاده از مواد مصرفی در این روش هزینه بسیار زیادی برای بیمار خواهد داشت.

 

لیزر لاغری تری اکتیو

یکی از دستگاه های لیزر کامل برای رفع سلولیت و لاغری موضعی می باشد.

 

دستگاه شاک ویو

شاک ویو از امواج صوتی پر انرژی برای لاغری استفاده می کند. دستگاه شاک ویو با افزایش متابولیسم و ​​گردش خون در ناحیه مورد نظر باعث افزایش متابولیسم چربی، کاهش بافت چربی، کاهش سایز و جوانسازی ظاهر پوست می شود. این درمان مستقل در نظر گرفته نمی شود و با روش های دیگر ترکیب می شود.

 

دستگاه RF

این دستگاه به روش های مختلف سلولیت را از بین می برد و بافت را نیز ورزش می دهد و با انرژی وارد شده به کلاژن باعث سفت شدن پوست می شود. RF نیز یکی از موثرترین روش ها در رفع چین و چروک با دستگاه است.

 

عوارض دستگاه لاغری چیست؟

خوشبختانه هیچ عارضه ای برای دستگاه های لاغری گزارش نشده است. اما اگر به مراکز غیر تخصصی که از دستگاه های تقلبی استفاده می کنند مراجعه کنید؛ متأسفانه ممکن است عوارض جانبی مختلفی را تجربه کنید.

 

سایت سلامت ایرانیان چیست؟

در دنیای امروز، جستجو در اینترنت و پیدا کردن اطلاعات مفید در هر زمینه ای رو به رشد است.

این مساله به طور خاص، در دوران شیوع ویروس کرونا، بیش از قبل شدت گرفت.

به طوری که با کم رنگ تر شدن این معضل، همچنان وابستگی افراد به انجام کارها به صورت آنلاین در حال افزایش است.

جستجو یک پزشک متخصص خوب و یا دریافت نوبت از پزشک مورد نظر از جمله کارهایی است که افراد تمایل دارند به صورت

غیرحضوری آن را انجام دهند. وبسایت سلامت ایرانیان با گردآوری اطلاعات مربوط به پزشکان مختلف در زمینه های

تخصصی پزشکی، این امکان را برای افراد فراهم کرده است. در واقع، افراد با مراجعه به وبسایت سلامت ایرانیان

می توانند به اطلاعات تماس با پزشک، نوبت دهی اینترنتی پزشک و یا بررسی سوابق و تجربیات پزشکان

مختلف دسترسی داشته باشند.

 • اشتراک گذاری:

دیدگاه خود را درج کنید