جستجوی
پیشرفته
  1. خانه
  2. انواع روش های لیفت صورت در سال 1401
انواع روش های لیفت صورت در سال 1401

انواع روش های لیفت صورت در سال 1401

انواع روش های لیفت صورت در سال 1401

پوست صورت با افزایش سن یا در اثر عوامل محیطی مختلف یا سبک زندگی نامناسب به تدریج شل می شود و چربی زیر پوست از بین می رود. این می تواند باعث افتادگی در برخی از نواحی مانند اطراف چشم ها یا گوشه های لب و بینی یا ایجاد پوست اضافی در ناحیه چانه شود. هنگامی که این اتفاق برای صورت شما می افتد، می توانید از روش های مختلف لیفت صورت برای لیفت کردن پوست و حفظ فرم صورت خود استفاده کنید.

 

راهکارهای لیفت صورت

بدون شک صورت یکی از مهم ترین عوامل زیبایی در هر فردی است. اما مشکل اینجاست که این عامل مهم نیز یکی از آسیب پذیرترین بخش ها است. زیرا اگر به مدت طولانی در معرض آلودگی های مختلف و نور خورشید قرار گیرد، ممکن است طراوت و زیبایی خود را از دست بدهد. عواملی مانند افزایش سن، استرس و تغذیه نامناسب بیش از هر چیز بر این قسمت تأثیر می گذارد.

این عوامل به همراه چین و چروک و افتادگی پوست یا چین و چروک می توانند تاثیر زیادی در کاهش عزت نفس افراد داشته باشند. اما خوشبختانه علم تاکنون موفق به ایجاد روش های مختلفی برای جوان سازی و زیبایی بیشتر پوست صورت شده است. یکی از این روش ها لیفت صورت است که روش های مختلفی دارد. در ادامه این مقاله به بیان انواع روش های لیفت صورت می پردازیم.

 

چرا باید لیفت صورت انجام دهیم؟

پوست صورت با افزایش سن یا در اثر عوامل محیطی مختلف یا سبک زندگی نامناسب به تدریج شل می شود و چربی زیر پوست از بین می رود. این می تواند باعث افتادگی در برخی از نواحی مانند اطراف چشم ها یا گوشه های لب و بینی یا ایجاد پوست اضافی در ناحیه چانه شود. هنگامی که این اتفاق برای صورت شما می افتد، می توانید از روش های مختلف لیفت صورت برای لیفت کردن پوست و حفظ فرم صورت خود استفاده کنید.

 

فواید لیفت صورت

  • سفت شدن پوست
  • شادابی و طراوت پوست صورت را حفظ کنید
  • جوانسازی صورت و افزایش اعتماد به نفس
  • از بین بردن چین و چروک های سطحی در نواحی مختلف صورت
  • غبغب را از بین ببرید
  • یک روش ایمن با عوارض جانبی کم یا بدون عوارض

 

کدام روش لیفت صورت بهتر است؟

تشخیص دقیق این که بهترین راه برای رفع افتادگی صورت شما به تشخیص پزشک بستگی دارد. پزشک معمولاً با توجه به سن و سلامت بیمار، وسعت آسیب، ناحیه تحت درمان، نوع پوست و غیره، مناسب ترین روش را به شما توصیه می کند. اما باید بدانید که درد لیفت صورت با جراحی بسیار زیاد و عوارض و طول درمان بیشتر است. زیرا در این روش بیمار کاملاً بیهوش می شود و باید مدتی در بیمارستان بستری شود. علاوه بر این، مراقبت از بیمار در طول ریکاوری لیفت صورت با جراحی دشوارتر خواهد بود.

هیچ یک از لیفت صورت غیر جراحی نیاز به بیهوشی ندارد. در این روش ها، پزشک در صورت نیاز از بی حس کننده های موضعی استفاده می کند که معمولاً اثرات آن پس از مدت کوتاهی از بین می رود. عوارض این روش ها بسیار کمتر بوده و دوره نقاهت ندارند. در واقع در تمامی موارد بیمار می تواند پس از اتمام جلسه درمانی به کار و فعالیت روزانه خود ادامه دهد. به همین دلیل، پزشکان تا حد امکان عمل جراحی لیفت صورت را توصیه نمی کنند. مگر اینکه جراحات آنقدر شدید باشند که با هیچ یک از روش های غیر جراحی قابل درمان نباشند.

به طور کلی لیفت صورت را می توان با یا بدون جراحی انجام داد. لیفت صورت غیرجراحی روش های مختلفی دارد که برخی از آنها عبارتند از هایفوتراپی، تزریق ژل یا چربی، تزریق بوتاکس، آر اف فرکشنال، لیفت با نخ و کربوکسی تراپی. هر کدام از این روش ها کاربرد خاص خود را دارند و برای افراد مختلف موثر خواهند بود. بنابراین کدام یک از روش های موجود برای شما مناسب است باید توسط پزشک تعیین شود.

 

 

روش لیفت صورت بهتر

 

هایفوتراپی

هایفوتراپی برای کسانی که از آمپول می ترسند را می توان روشی مناسب دانست. زیرا در این روش از امواج فراصوت متمرکز برای لیفت صورت استفاده می شود و نیازی به تزریق ندارد. در این روش امواج اولتراسوند به لایه های عمقی پوست نفوذ کرده و انرژی آنها باعث تحریک رشته های کلاژن پوست می شود. این عامل باعث سفت شدن و لیفت شدن پوست، رفع افتادگی و چین و چروک می شود.

هایفوتراپی روشی بی خطر و بدون درد با عوارض جانبی کم است. این روش ماندگاری بالایی دارد و نتایج آن حدود یک تا سه سال ماندگار خواهد بود. استفاده از هایفوتراپی برای لیفت صورت زمان زیادی نمی برد. زیرا معمولا یک جلسه درمان برای هر فرد کافی است و معمولاً سالی یک بار نیاز به ترمیم دارد. هایفوتراپی روشی مطمئن برای از بین بردن افتادگی خفیف تا متوسط ​​در زنان و مردان بین سنین 30 تا 75 سال است.

 

اندولیفت

اگرچه اندولیفت یک روش غیرجراحی لیفت صورت است، اما نتایج آن را می توان همانند لیفت صورت جراحی دانست. در این روش نیازی به بیهوشی و بستری شدن در بیمارستان نیست و هیچ گونه زخم و برشی روی صورت ایجاد نمی شود. بنابراین می توان آن را یکی دیگر از روش های مناسب برای افرادی که از جراحی یا تزریق می ترسند در نظر گرفت.

اندولیفت یک لیفت صورت غیر تهاجمی است که از لیزر با طول موج 1470 نانومتر برای درمان استفاده می کند. در این روش لیزر بر روی بافت های زیر پوست تابیده می شود و با تنظیم مجدد کلاژن و شکستن چربی های پوست باعث تقویت پوست می شود. درمان با این روش تنها به یک جلسه نیاز دارد و دو روز پس از عمل می توانید کارهای روزانه خود را انجام دهید. اثرات این روش معمولا تا 3 سال باقی می ماند و سپس نیاز به ترمیم دارد.

 

RF فرکشنال

در روش جدید RF فرکشنال این روش با میکرونیدلینگ و فرکانس رادیویی ترکیب شده است. این ترکیب باعث افزایش اثربخشی این روش و بهبود نتایج آن شده است. زیرا امواج فرکانس پوست را تحریک کرده و روند تولید کلاژن آن را بهبود می بخشد. در نتیجه پوست سفت تر شده و افتادگی آن تا حدودی برطرف می شود. علاوه بر این امواج، میکرونیدلینگ روی جوش ها و آکنه نیز تاثیر می گذارد و آنها را از بین می برد. در نتیجه با استفاده از روش فرکشنال RF پوست شما خاصیت ارتجاعی خود را به دست می آورد و جوان تر و شاداب تر می شود.

مدت اثر روش RF فرکشنال بیشتر از هایفوتراپی و حدود 3 تا 5 سال است. در ضمن این روش تزریقی ندارد و برای کسانی که از تزریق می ترسند مناسب است. به خصوص که استفاده از آن محدودیت سنی ندارد و هر فردی در هر سنی می تواند از این روش استفاده کند.

 

روش RF فرکشنال

 

آتیوا

آتیوا را می توان زیرمجموعه ای از روش RF فرکشنال در نظر گرفت. در این روش لایه های بافت زیر جلدی به صورت کنترل شده و یکنواخت گرم شده و با تحریک فیبروبلاست ها، فرآیند تولید کلاژن جدید آغاز می شود. ترموتراپی نیز به طور همزمان روی پوست انجام می شود تا تولید کلاژن را تسریع کند. با استفاده از این روش می توان چین و چروک های موقتی پوست را از بین برد و جای زخم و ناهمواری های پوست را تا حدودی از بین برد.

مانند سایر لیفت صورت غیر جراحی، این روش نیز عوارض بسیار کمی دارد که پس از مدت کوتاهی از بین می روند. یک جلسه برای درمان آتیوا کافی است اما در برخی موارد در صورت وجود مشکلات پوستی ممکن است به جلسات بیشتری نیاز باشد. نتایج درمان با این روش ماندگاری طولانی مدت خواهد داشت و زیبایی و جوانی را به پوست شما می بخشد.

 

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس را می توان یکی از معروف ترین و محبوب ترین روش های لیفت صورت دانست. در این روش بوتولینوم به نواحی مختلف صورت شما تزریق می شود و از ایجاد چین و چروک در آن ناحیه جلوگیری می کند. بنابراین تزریق بوتاکس بیشتر برای رفع برخی عیوب و جلوگیری از چین و چروک بیشتر استفاده می شود.

شما می توانید از تزریق بوتاکس برای رفع برخی از ظاهر مشکلات بینی، افتادگی لب ها و فرم دادن به ابروها استفاده کنید. نکته مهم این است که تزریق بوتاکس ممکن است در برخی افراد باعث ایجاد حساسیت شود. همچنین اثربخشی این روش حدود 6 ماه است و پس از این مدت باید تمدید شود.

 

تزریق ژل

برخی افراد تزریق ژل را با تزریق بوتاکس اشتباه می گیرند. باید توجه داشته باشید که از تزریق ژل برای پرکردن چین و چروک یا افزایش حجم نواحی مختلف صورت استفاده می شود. به عنوان مثال، از تزریق ژل برای از بین بردن خطوط خنده، خطوط پیشانی، خطوط اخم و خطوط ریز اطراف چشم یا لب استفاده می شود. برخی از انواع ژل ها نیز برای حجم دادن به لب ها و گونه ها استفاده می شوند. استفاده از این روش پوست شما را جوان می کند و آن را شاداب نگه می دارد.

انواع مختلفی از ژل ها برای تزریق در نواحی مختلف استفاده می شود. به همین دلیل، ماندگاری و اثربخشی آنها متفاوت است. اینکه چه نوع ژلی برای شما مناسب است به نوع پوست، سن و میزان آسیب بستگی دارد. بنابراین نوع ژل باید توسط پزشک تعیین شود. مدت زمان ماندگاری تزریق ژل بسته به نوع ژلی که پزشک برای شما تجویز می کند از 6 ماه تا 5 سال متغیر است. همچنین این روش معمولاً باید در فواصل زمانی معین تمدید شود.

 

کربوکسی تراپی

شاید کمتر کسی با این روش لیفت صورت آشنا باشد. اما باید بدانید که کربوکسی تراپی یکی از موثرترین روش ها برای درمان انواع مشکلات زیبایی است. با استفاده از این روش می توان افتادگی پوست را از بین برد و زیبایی و جوانی را بازیابی کرد. چین و چروک صورت و ترک های پوستی را نیز می توان از بین برد. کربوکسی تراپی همچنین برای درمان سیاهی دور چشم، التیام جای زخم و از بین بردن جوش و آکنه استفاده می شود.

ماده اصلی مورد استفاده در این روش دی اکسید کربن است. تجمع این گاز در یک نقطه از بدن به مغز این پیام را می دهد که اکسیژن در آن ناحیه کمتر و نیاز به خون رسانی بیشتر است. در نتیجه مغز به قلب دستور می دهد تا خون بیشتری را تامین کند. این کار روند ترمیم سلول های پوست را سرعت بخشیده و وضعیت آن را بهبود می بخشد.

در کربوکسی تراپی پزشک دوز معینی از گاز دی اکسید کربن را به ناحیه آسیب دیده تزریق می کند و در نهایت فرآیند مذکور باعث ترمیم ناحیه تحت درمان و رفع مشکل می شود. کربوکسی تراپی به جلسات درمانی بیشتری نسبت به سایر روش های لیفت صورت نیاز دارد. بسته به میزان آسیب و تشخیص پزشک، تعداد جلسات درمانی بین 4 تا 8 جلسه متغیر است. فاصله بین این جلسات 2 تا 4 هفته و مدت این روش 4 تا 6 ماه می باشد.

 

لیفت صورت با نخ

نخ های مورد استفاده در این روش از پلی لاکتیک اسید و اسید گلیکولیک ساخته شده و از بخیه های مختلف قابل جذب هستند. این روش معمولاً برای رفع شلی یا افتادگی پوست بعد از جراحی استفاده می شود. همچنین افرادی که دوست دارند گونه های برجسته تری داشته باشند اما تمایلی به استفاده از ژل های پرکننده ندارند، می توانند از این روش برای برجسته سازی گونه های خود استفاده کنند.

روشی که برای از بین بردن افتادگی پوست با نخ استفاده می شود می تواند کمی دلهره آور باشد. زیرا در این روش برش هایی در ناحیه مورد نظر مانند گونه ها، خط پیشانی یا فک ایجاد می شود و بخیه های قابل جذب در آنها قرار می گیرد. سپس با استفاده از این نخ ها، پوست به سمت بالا کشیده شده و افتادگی آن برطرف می شود.

توجه داشته باشید که این یکی از لیفت های غیرجراحی صورت است و برش ها با بی حسی موضعی ایجاد می شوند و عمق زیادی ندارند. بنابراین نیازی به دوخت صورت نیست و آثار برش ها روی صورت شما باقی نمی ماند. علاوه بر این، در طول درمان هیچ دردی احساس نخواهید کرد و تنها پس از جلسه درمان، پوست شما کمی متورم و قرمز می شود.

این عوارض پس از مدت کوتاهی از بین می روند. بنابراین نیازی به نگرانی در مورد نخ کشیدن نیست. اثرات این روش تا یک سال پس از درمان باقی می ماند و انجام آن هیچ خللی در فعالیت های روزانه شما ایجاد نمی کند.

 

لیفت صورت با نخ PDO

در این روش به جای نخ های قابل جذب از نخ های PDO استفاده می شود. این نخ ها بافت های کلاژن پوست را تحریک و به روند ترمیم پوست کمک می کنند و خاصیت ارتجاعی و استحکام آن را افزایش می دهند. آنها همچنین با بستن منافذ پوست از ایجاد چین و چروک جلوگیری می کنند. از این روش می توان برای سفت کردن و لیفت کردن پوست اطراف فک، خطوط پیشانی و پوست اطراف ابرو استفاده کرد. در برخی موارد از این روش برای ایجاد چین و چروک نیز استفاده می شود.

روش لیفت صورت با نخ PDO مانند انجام آن با نخ سیلوئت است. نخ های سیلوئت در واقع همان نخ های جاذب هستند که در لیفت صورت با نخ انجام می شود. در نخ های PDO معمولا بخیه های بیشتری در داخل پوست قرار می گیرد و به عمق پوست نفوذ می کند.

 

تزریق چربی

چربی های مورد استفاده در این روش برای رفع افتادگی و شلی پوست از بدن خود بیمار استخراج می شود. در روش تزریق چربی، پزشک مقدار مورد نیاز چربی را از شکم یا ران بیمار استخراج کرده و ناخالصی های آن را خارج می کند. این چربی تصفیه شده در نواحی مختلف صورت به زیر پوست بیمار تزریق می شود و باعث سفت شدن بافت پوست خواهد شد. در افراد مسن که افزایش سن باعث پوکی و گود شدن برخی از قسمت های صورت می شود، این روش بسیار کاربردی است. زیرا پزشک این نواحی را پر از چربی می کند و جوانی و شادابی را به صورت شما باز می گرداند.

می توان گفت یکی از بادوام ترین روش های لیفت، تزریق چربی به صورت است. اثرات این روش تا سال ها باقی می ماند و حتی می تواند دائمی باشد. بنابراین می توانید تنها با یک جلسه درمانی از شر چین و چروک و افتادگی طولانی مدت خلاص شوید. در برخی موارد، این روش ممکن است نیازی به ترمیم نداشته باشد.

 

لیفت صورت با استفاده از جراحی

روش هایی که تاکنون پیشنهاد شده است، همگی روش های لیفت صورت غیر جراحی بوده اند. این روش ها معمولا زمانی استفاده می شوند که میزان افتادگی پوست زیاد باشد و با روش های غیر جراحی قابل برداشتن نباشد. اثربخشی این روش معمولاً طولانی مدت و کاملاً قابل لمس است. در واقع، بسته به سبک زندگی شما، اثرات ممکن است تا 10 سال باقی بماند. اما انجام این کار محدودیت سنی دارد. در واقع تنها افراد بین 40 تا 60 سال می توانند با جراحی لیفت صورت انجام دهند و پزشکان به دلیل عوارض جراحی یا برخی مشکلات دیگر ناشی از استفاده از این روش، آن را به افراد خارج از این محدوده سنی توصیه نمی کنند.

در روش لیفت صورت با استفاده از جراحی، بیمار کاملا بیهوش می شود و بسته به شرایط بعد از عمل، مدتی در بیمارستان بستری می شود. پس از آن باید حداقل دو هفته در خانه استراحت کند. در این مدت بیمار نباید در معرض نور خورشید یا آلودگی قرار گیرد و باید صورت خود را کاملا با پوشش های محافظ بپوشاند. همچنین حدود شش ماه طول می کشد تا بیمار به طور کامل بهبود یابد. در این روش جراح چربی اضافی را از نواحی افتادگی پوست برداشته و افتادگی پوست صورت و گردن را برطرف می کند. برخی از عضلات پایین نیز سفت می شوند تا موثرتر باشند.

 

بهترین و دائمی ترین راه برای رفع افتادگی پلک چیست؟

 افتادگی پلک می تواند در هر دو پلک بالا و پایین رخ دهد. این ضایعه با جراحی پلک قابل درمان است. پس از جراحی، بیمار به مدت یک هفته تا ده روز ورم دارد و باید در منزل استراحت کند. راه های دیگری برای رفع افتادگی پلک وجود دارد. پلاسماجت یکی از این تکنیک هاست. در این روش که بسیار موثر است پس از چند جلسه پلک فوقانی لیفت می شود. در برخی موارد از لیزرهای ابلیشن مانند CO2 استفاده می کنیم. همچنین یک دستگاه رادیوفرکانسی برای نان آبلیتو وجود دارد که برای ناحیه ابرو استفاده می شود. همین روش ها برای پلک پایین نیز با ملاحظه بیشتر استفاده می شود.

 

راه حل افتادگی صورت به دلیل کاهش وزن چیست؟

افتادگی صورت به دلیل کاهش وزن یا گذشت زمان و افزایش سن می تواند حالت مثلثی صورت را تغییر دهد و بیشتر وزن آن در قسمت پایینی جمع می شود. هایفوتراپی معمولاً می تواند ماهیچه های این قسمت از صورت را سفت کند. به این ترتیب صورت به سمت بالا کشیده می شود. در برخی موارد باید با روش اندولیفت حجم کم چربی صورت را از بین برد و با کمک هایفوتراپی لیفت کرد.

در برخی بیماران از اکسنت در چندین جلسه به طور همزمان برای لیفت کل صورت استفاده می شود. همچنین روش جدیدی وجود دارد که در آن ژل در نقاط لیفت استخوان تزریق می شود. در این تکنیک به ریشه برخی از عضلات پوست چربی تزریق می کنیم. در مواقع لزوم از نخ های بسیار پیشرفته ای استفاده می کنیم که تغییرات شگفت انگیزی در صورت ایجاد می کند و معمولا بیماران از نتیجه کار بسیار راضی هستند.

 

چگونه می توان افتادگی ابرو را درمان کرد؟

درمان های مختلفی برای رفع افتادگی ابرو و لیفت ابرو وجود دارد. از تزریق ژل گرفته تا تزریق بوتاکس و نخ کشیدن. ما اکثر روش های غیر جراحی را برای کشیدن ابرو توصیه می کنیم.

 

برای جلوگیری از افتادگی صورت در سنین بالا چه راهکارهایی را پیشنهاد می کنید؟

هایفوتراپی برای بیماران مسن سالی یک بار توصیه می شود. برای جلوگیری از افتادگی پوست ممکن است لازم باشد چندین جلسه از نان اکسنت یا آر اف آبلیتو بدون زخم استفاده شود. در افرادی که دچار افتادگی شدید صورت هستند، از آر اف هایی که به سطح پوست فرو می روند و اندولیفت همزمان استفاده می شود. ما درمان ها و طرح های مختلفی را برای سنین مختلف ارائه می دهیم. برای جلوگیری از نخ های خاص که سبک هستند استفاده می شود.

 

آیا تزریق پروفیل برای جوانسازی موثر است؟

پروفیل یا محصولاتی که تقویت کننده های جوان کننده هستند به عنوان مکمل در کنار سایر روش های جوانسازی استفاده می شوند. برخلاف تصور رایج، نمایه به تنهایی معجزه نمی کند. اما وقتی صحبت از بسته درمانی و در کنار سایر درمان ها می شود، منطقی است.

 

لیزرهای RF چقدر در درمان افتادگی پوست موثر هستند؟

ما از لیزرهای RF سوزنی برای افرادی که پوست صورتشان افتادگی شدید دارند یا نیاز به جوانسازی عمیق دارند استفاده می کنیم. این روش با زخم های خفیفی روی پوست همراه است که پس از چند روز بهبود می یابند. در موارد خفیف تر از SFR استفاده می شود که هیچ زخم و حتی قرمزی روی پوست ایجاد نمی کند. در این روش امواج رادیوفرکوئنسی به پوست نفوذ کرده و باعث سفت شدن درم می شود.

 

چند جلسه هایفو برای جلوگیری از افتادگی پوست صورت لازم است؟

طول عمر هایفو دائمی است اما روند پیری متوقف نمی شود. بنابراین درمان هایفو باید شش ماه تا یک سال بعد تکرار شود. در برخی موارد، برای دستیابی به نتیجه رضایت بخش، ممکن است همزمان درمان های دیگری نیز انجام شود.

 

آیا مردان نیز می توانند از تکنیک اندولیفت استفاده کنند؟

بله. معمولا مردان می توانند اندولیفت را نیز انجام دهند. آقایان می توانند اندولیفت را برای برداشتن قسمت پایینی صورت و از بین بردن ناحیه چانه انجام دهند. در برخی موارد پس از برداشتن چانه به فیبر نیاز داریم و از اندولیفت استفاده می کنیم.

از اندولیفت می توان در سایر قسمت های بدن نیز استفاده کرد. در خانم ها برای رفع افتادگی بازو و شل شدن آن و حتی برای شکم انجام می شود.

 

از چه سنی می توانیم از بوتاکس برای جلوگیری از چین و چروک پوست استفاده کنیم؟

بوتاکس به تنهایی معجزه نمی کند و باید در کنار آن درمان های دیگری نیز انجام شود. این روش یک روش رایج و بسیار راحت است. تزریق بوتاکس را معمولا در سنی که چین و چروک ایجاد می شود شروع می کنیم. زیرا وقتی چین و چروک ایجاد نمی شود دلیلی برای استفاده از آن وجود ندارد. ما از بوتاکس برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک استفاده می کنیم. این کار از پیشرفت و عمیق شدن چین و چروک در ناحیه اخم یا اطراف چشم جلوگیری می کند.

 

چرا پوست صورت شل و افتاده می شود؟

افزایش سن معمولا باعث افتادگی پوست صورت می شود. اما عواملی مانند قرار گرفتن در معرض نور خورشید بدون استفاده از ضد آفتاب، استرس بیش از حد، رژیم غذایی نامناسب، عوامل ارثی و شرایط زندگی می توانند باعث افتادگی پوست صورت در سنین پایین تر شوند.

 

آیا قبل و بعد از لیفت صورت باید مراقبت های ویژه ای انجام داد؟

این درمان ها بسته به روشی که برای لیفت صورت شما تجویز می شود متفاوت است.

 

آیا روش های مختلف لیفت صورت با درد همراه است؟

در روش های غیر جراحی معمولاً درد بسیار کمی خواهید داشت. اما در صورت نیاز پزشک داروهای مسکن تجویز می کند. در لیفت صورت جراحی معمولاً درد با دارو کنترل می شود و بیمار درد زیادی را تجربه نخواهد کرد.

 

سن مناسب برای لیفت صورت چیست؟

پاسخ به این سوال بسته به روش مورد استفاده متفاوت خواهد بود. برخی از روش ها مانند RF فرکشنال محدودیت سنی ندارند، در حالی که برخی دیگر مانند جراحی یا هایفوتراپی دارای محدودیت سنی هستند.

 

اثرات لیفت صورت چقدر طول می کشد؟

دوام این روش ها بسته به اینکه از کدام روش استفاده می کنید و سبک زندگی شما پس از لیفت صورت چقدر مناسب است، متفاوت خواهد بود. علاوه بر این نوع پوست، نوع مواد استفاده شده در برخی روش ها، محل درمان و میزان آسیب و سن فرد می تواند تاثیر زیادی در ماندگاری این روش ها داشته باشد.

 

سایت سلامت ایرانیان چیست؟

در دنیای امروز، جستجو در اینترنت و پیدا کردن اطلاعات مفید در هر زمینه ای به یک عادت تبدیل شده است. این مساله به طور خاص، در دوران شیوع ویروس کرونا، بیش از قبل شدت گرفت. به طوری که با کم رنگ تر شدن این معضل، همچنان وابستگی افراد به انجام کارها به صورت آنلاین در حال افزایش است. یافتن یک پزشک متخصص خوب و یا دریافت نوبت از پزشک مورد نظر از جمله کارهایی است که افراد تمایل دارند به صورت غیرحضوری آن را انجام دهند.

وبسایت سلامت ایرانیان با گردآوری اطلاعات مربوط به پزشکان مختلف در زمینه های تخصصی پزشکی، این امکان را برای افراد فراهم کرده است. در واقع، افراد با مراجعه به وبسایت سلامت ایرانیان می توانند به اطلاعات تماس با پزشک، نوبت دهی اینترنتی پزشک و یا بررسی سوابق و تجربیات پزشکان مختلف دسترسی داشته باشند.

  • اشتراک گذاری:

دیدگاه خود را درج کنید